Wczoraj Koch Media poinformowało, że wspólnie z niezależnym hiszpańskim developerem Weird Beluga Studio wydadzą w tym roku Clid the Snail będącą fabularną ponurą strzelankę, posiadającą unikalne podejście do gatunku. Studio korzysta z programu PlayStation Talents. Gra zadebiutuje na platformie Playstation 4 oraz nieco później na PC.
Clid the Snail opowiada mroczną historię o zgorzkniałym humanoidalnym ślimaku, koncentrować się ona będzie na narracji oraz metodycznemu i uważnemu podejściu do walki. Gracz wcielający się w ślimaka, który przyłączy się do gangu wyrzutków, których celem jest pozbycie się plagi pomrowów pustoszących ich świat. Gra zachęca do kreatywnego podejścia podczas walki za pomocą ogromnego wachlarza broni i mechanik, jak również do rozwiązywania zagadek podczas eksploracji zagadek w tym ponurym otoczeniu.


Alejandro García, jeden z założycieli Weird Beluga Studio, skomentował:

Bardzo cieszy nas współpraca z Koch Media. Dla młodego i małego zespołu, takiego jak nasz, to spełnienie marzeń. To także duża presja dla zespołu, teraz gdy jesteśmy na ostatnim etapie tworzenia gry. Zachęca nas wszystkich, abyśmy dali z siebie wszystko, wykańczając ostatnie elementy w grze!

Stephan Schmidt, Director of Global Partner Publishing w Koch Media, dodał:

Cieszymy się, że możemy powitać zespół z Weird Beluga i że Clid the Snail dołączy do naszego katalogu wydawniczego w 2021 roku jako ekskluzywny tytuł na PlayStation 4. Ten tytuł został stworzony z miłością i dbałością o szczegóły ze strony twórców i doskonale pasuje do naszej zróżnicowanej oferty gier!


Informacje o grze

Tytuł: Clid the Snail, Developer: Koch Media i Weird Beluga Studio, Platformy: PS4, PC, Premiera: TBC , PEGI: TBC, Wersja językowa: ANG