Odniesienia z popkultury lub nawiązania do innych dzieł kultury, to nic nowego w świecie gier. W końcu twórcy również są fanami i odbiorcami filmów, gier innych studiów czy seriali. Czasem autorzy tak bardzo polubią jakąś produkcję, że dodają różne nawiązania i ciekawostki do swojej twórczości. Tak postanowiono zrobić w najnowszym dodatku do gry World of Warcraft, a konkretnie w Shadowlands. Deweloperzy w najnowszym rozszerzeniu zawarli nawiązanie do popularnej serii gier i książek oraz do serialu z uniwersum Wiedźmina. Ciekawostka została odnaleziona przez testerów.

Warto wspomnieć, że Henry Cavill, czyli aktor grający białowłosego zabójcę potworów w serialowej adaptacji produkcji Netflix, jest zagorzałym fanem World of Warcraft, więc z pewnością ucieszy się, widząc takie nawiązanie w jednej ze swoich ulubionych gier. 

Ardenweald to jedna z nowych lokacji, które znajdą się w dodatku Shadowlands. Kraina została założona przez Królową Zimy, a zamieszkuje ją nowa frakcja nazwana Night Fae. Na omawianej mapie podczas swojej wędrówki spotkamy dwie postacie. Będzie to Winter Wolf, czyli przekręcony pseudonim Geralta — White Wolf (Biały Wilk) oraz Narcyz, którego łowca potworów nazywa Daffodil. Przezwisko to, jest bezpośrednim nawiązaniem do Dandelion'a, czyli anglojęzycznego imienia Jaskra.

Dokładną lokalizację ciekawostki prezentujemy poniżej:


Źródło: mmo-sankar.de

Winter Wolf jest tajemniczym i zamkniętym rozmówcą. Zagabnięty, odpowie nam tylko, że „medytuje, a przynajmniej próbował”. Następnie odeśle gracza do Narcyza, bo jak twierdzi „on lubi rozmawiać”. Takie nastawienie pasuje idealnie do Wiedźmina Geralta. Wspomniany Narcyz, nazywany Daffodil'em to bardzo energiczny i bardzo gadatliwy motyl, który wciąż śpiewa swoje ballady. Zupełnie jak Jaskier, najlepszy przyjaciel Białego Wilka.


Źródło: mmo-sankar.de

Postacie nie są tylko ozdobą krainy. Oprócz zabawnych dialogów zaoferują graczom również zadanie poboczne. Jeżeli jeszcze ktoś nie zauważył zbieżności, to warto dodać, że misją, jaką powierza nam duet, jest zapolowanie na potwora. Po powrocie, w ramach świętowania zwycięstwa ekscentryczny motyl zaproponuje piosenkę. Utwór zaczyna się od słów „Toss a seed to your hunter...” (Ziarna daj łowczemu...), co jest niesubtelnym nawiązaniem do serialu i ballady Jaskra. Piosenka z adaptacji Netflix zaczyna się bowiem od słów „Toss a coin to your Witcher...” (Grosza daj Wiedźminowi).Źródło: mmo-sankar.de

Źródła: Netflix, mmo-sankar.de