Od kilku dni fani drugowojennych FPS-ów powinni się zagrywać w nową produkcję polskiego studia MS Games, Land of War: The Beginning.

No właśnie – powinni, lecz z uwagi na niemieckie prawo, twórcy musieli w ostatniej chwili opóźnić premierę, aby przygotować łatkę, która usunie swastyki i wszystkie zakazane symbole. 

Jednak współwłaściciel studia, Sebastian Binik podkreśla, że gra jest gotowa i twórcy przedstawią prawdę historyczną.

W Land of War odtworzyliśmy dokładnie uzbrojenie, mundury, pojazdy i lokacje z okresu II wojny światowej i zapewniamy miłośników historii, że poczynione zmiany nie wpłyną na zagłębienie się w realia kampanii wrześniowej.

Oprócz tego, dowiedzieliśmy się, że deweloperom zależało, aby nowy termin nie był zbyt odległy i nowa data premiery została wyznaczona na 10 czerwca 2021 r.
Co ciekawe, chociaż deweloperzy ujawnili w ostatnich dniach, że grę będzie można zakupić w pakiecie z różnymi dodatkami (dostępne również osobno) twórcy zamierzają wspierać produkcję po premierze.
Oprócz obiecanej aktualizacji, która przywróci kontrowersyjną symbolikę, we wrześniu 2021 r. Land of War otrzyma DLC zawierające nową mapę oraz broń.

10 czerwca Land of War: The Beginning będzie dostępne na Steam za 99,99 zł (w tygodniu premierowym, edycję standardową gry będzie można kupić z 15% zniżki).