Spór między gigantami trwa i nie zapowiada się, żeby szybko dobiegł końca. Dziś bowiem do gry została zaimportowana nowa skórka przedstawiająca Chciwe Jabłko w garniturze, które przedstawiało orędzie w filmiku #FreeFortnite poniżej.W grze można znaleźć całą masę skórek do postaci. Co jak co, ale EGS zna się na marketingu. Dzięki czemu w grze pojawiły się postacie takie jak Szturmowiec z Gwiezdnych Wojen, John Wick czy też Kapitan Ameryka. Gracze na brak skinów na pewno nie mogą narzekać. Z drugiej strony chętnie je też kupują. co stanowi istotne źródło dochodu dla firmy i stało się powodem rozpoczęcia wojny z Apple.

Chciwe Jabłko o nazwie Tart Tycoon stało się symbolem walki EGS z Apple, a prezentuje się ona tak: 
Powodem walki tych dwóch gigantów jest marża, jaką musi płacić Epic o wysokości 30%, więcej o tym możecie przeczytać w artykule Joanny tutaj. Postać Tart Tycoon przedstawia firmę Apple, która jest w mniemaniu EGS chciwa, bezwzględna i monopolistyczna. Czy owa marża jest wysoka, to pozostawię do oceny Wam, nie mniej EGS doskonale wiedział, co robi i co chce tym osiągnąć. Zdobycie Tart Tycoon;a jest darmowe, trzeba po prostu zebrać odpowiednią ilość punktów, które na nią wymienimy. Według wyliczeń graczy cała procedura trwa około 12 meczów, w których musimy wytrzymać przynajmniej 3 min na 1 rozgrywkę. Nie otrzymamy jej od razu, na jej odbiór będziemy musieli poczekać do zakończenia sezonu, czyli około 4 tygodnie. 

Poza skórką chciwego jabłka, EGS stworzył również wydarzenie w grze w postaci Puchar FreeFortnite, w którym gracze od 23 sierpnia 2020 roku. Turniej oczywiście nawiązuje do sytuacji, jaką spotkała gra na systemach iOS.

Nagrodami będą konsole Xbox one X, Nintendo Switch, smartfony od Samsunga i OnePlus oraz laptopy gamingowe Razera i Alienware. Takimi działaniami Epic kontynuuje agresywną kampanię przeciwko Apple'owi. Obie strony są w natarciu, Apple również reaguje ofensywnie, pozbywając się integracji narzędziowej dla silnika Unreal Engine z mobilnego ekosystemu, co może mieć negatywny wpływ nie tylko dla samego Epica, ale również dla graczy chcących grać w tytuły na tym silniku. Nam jedynie pozostaje obserwować tę walkę gigantów i liczyć, że nie odbije się to na nas graczach.