Wargaming wciąż rozwija popularne World of Tanks i właśnie zapowiedziało nową aktualizację, która wprowadzi kilka istotnych nowości. Jej premiera została zaplanowana na 27 kwietnia. Za cały projekt odpowiada studio Wargaming Chicago-Baltimore.

Po pierwsze, Modern Armor wprowadzijak nazwa wskazuje, nowoczesne czołgi i współczesne pole walki do gry. Gracze spróbują rozgrywki najbardziej ikonicznymi czołgami XX-wieku, takimi jak M1A2 Abrams czy T-72BM oraz innymi, stalowymi maszynami.
Nowe czołgi i współczesne pole walki w Modern Armor będą funkcjonowały obok regularnej, dotychczasowej wersji World of Tanks skoncentrowanej na czołgach okresu obu wojen światowych po konflikt w Korei.

Aktualizacja jest dedykowana jedynie konsolowej wersji na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S, a co ważniejsze pozwoli na crossplay pomiędzy platformami. O nadchodzących nowościach wypowiedział się dyrektor kreatywny konsolowego World of Tanks, TJ Wagner:

Jesteśmy podekscytowani, że to na konsolach po raz pierwszy trafią współczesne czołgi. Nasi gracze będą mogli spróbować najpopularniejszych czołgów współczesności. Wszyscy w studiu pracowali ciężko, aby dostarczyć ten najbardziej ambitny i największy dodatek do World of Tanks.