Teledysk do utworu Finally Free opowiada historię Kapitana — wielkiego fana zespołu i znanej postaci uniwersum World of Tanks, który próbuje zrobić wszystko, co w jego mocy, aby tylko dotrzeć na koncert KoRn odbywający się w ramach wydarzenia Burning Games. W postać wcielił się Wojciech Wachuda, polski aktor znany między innymi z Ultraviolet, Na Wspólnej, Wojenne Dziewczyny i Lekarze na start

Jednak na drodze Kapitana staną  jeźdźcy pustkowi, którzy starają się go powstrzymać. Czy bohaterowi uda się dotrzeć na koncert zespołu na czas? Odpowiedź otrzymamy po obejrzeniu teledysku do piosenki Finally Free, stworzonego na mocy współpracy KoRn z deweloperem Wargaming.
Jonathan Davis, wokalista Korn mówi:

“Naprawdę lubię World of Tanks Blitz. Jest wierne historii, jest w niej dużo świetnych czołgów i nie jest to proste włącz — strzelaj. Myślę, że jest więź pomiędzy muzyką rockową a grami wideo, ponieważ zarówno gry jak i rock są bardzo intensywne. Po prostu idą ze sobą w parze”.
Andrey Ryabovol, dyrektor produtkowy World of Tanks Blitz zapewnia:

“Dla nas to nie pierwsza współpraca ze światem muzycznym. W poprzednich projektach działaliśmy między innymi z Iron Maiden, Sabatonem czy The Offspring. Korn jest idealnym partnerem dla naszego eventu halloweenowego i nie możemy się doczekać, kiedy fani rocka oraz gracze World of Tanks Blitz doświadczą owoców tej współpracy”.

W najnowszym trybie gry Burning Games gracze będą ze sobą walczyć o dominację i nagrody. Interesującą mechaniką, dodającą jeszcze więcej halloweenowego klimatu jest to, że teraz każdy czołg będzie tracił wytrzymałość na słońcu, tak jak wampir, a każdy celny strzał przywróci odrobinę życia.
W tryb Burning Games zagra każdy posiadacz czołgu przynajmniej o poziomie V. Wydarzenie będzie trwać od 16 do 24 października 2020 roku. Nie można przegapić także Convergence, które przenosi Korn do World of Tanks Blitz i od 16 do 24 października gracze będą mogli zdobywać grafiki oraz ukryte przedmioty związane z zespołem — wystarczy wykonywać zadania.

Jednak halloweenowe świętowanie na tym się nie kończy. The Way of the Raider, 60-etapowe wydarzenie pozwoli graczom zgarnąć kredyty, doświadczenie, dni konta premium, kamuflaże i dwa nowe czołgi utrzymane w postapokaliptycznej stylistyce — Spike i Annihilator.W ramach ciekawostki warto dodać, że obydwa pojazdy wystąpiły we wspomnianym wcześniej teledysku KoRn. Za ukończenie tego wydarzenia będzie można zdobyć unikalny animowany kamuflaż.

The Way of the Raider dostępny będzie od 16 do 31 października. Do gry powrócił również tryb Mad Games, który będzie dostępny od 24 do 31 października.
Warto przypomnieć, że World of Tanks Blitz to popularna gra free-to-play skupiająca się na bitwach czołgów, w której zarejestrowało się już ponad 137 000 000 użytkowników, w tym aż 3 300 000 w Polsce.