Szesnastoletni już World of Warcraft jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych przedstawicieli gatunku MMORPG. Gra jest wciąż rozwijana, a już jesienią tego roku zadebiutuje najnowszy dodatek, Shadowlands. Blizzard, producent i wydawca, systematycznie dodaje nową treść i aktualizuje produkcję. Stale aktualizowany tytuł to coś, o czym marzy każdy fan, jednak osoby, które pierwszy raz chciałyby zagrać, mogą zostać przytłoczone zawartością i ostatecznie szybko zrezygnować z rozgrywki.  Reżyser gry, Ion Hazzikosta postanowił zmienić taki stan rzeczy. 

Shadowlands to — licząc od 2004 roku — będzie najlepszy moment, aby rozpocząć swoją przygodę z World of Warcraft” - zapewniał reżyser w wywiadzie dla serwisu IGN.Źródło: Blizzard


Produkcja ma otrzymać wiele usprawnień i nowych mechanik. Zostanie stworzona zupełnie nowa linia fabularna nazwana Exile’s Reach. Będzie ona przeznaczona dla początkujących. Dzięki takiemu rozwiązaniu nowy gracz pozna Hordę, Przymierze oraz wszystko, co może zaoferować World of Warcraft w 2020 roku. W wątku Exile's Reach świeżym graczom zostaną przedstawione również wszystkie umiejętności, klasy wraz ze specjalizacjami oraz mechaniki, które przydadzą się w grze. Deweloperzy zapewniają, że wszystko będzie przedstawione prosto i przyjemnie. Po ukończeniu pierwszej części samouczka, na początkujących graczy będą czekać wyzwania dostępne w pełnym rozszerzeniu.
Bitwa o Azeroth to przystępna, standardowa historia bitwy Hordy i Przymierza w World of Warcraft, która będzie nadal uczyć cię, co się dzieje w tym świecie” - wspomina Hazzikostas. Po ukończeniu pełnego szkolenia nowi użytkownicy powinni być doskonale przygotowani na następne przygody w World of Warcraft.

Warto wspomnieć, że rozszerzenie zadebiutuje pod koniec 2020 roku, w okresie jesiennym. Już w tym tygodniu rozpoczną się również beta testy dodatku, na które można się zapisać na oficjalnej stronie produkcji.

Źródło: dexerto.com, Blizzard