Sony właśnie zapowiedziało Ghost of Tsushima: Legends. Jest to darmowe rozszerzenie do popularnej gry produkcji studia Sucker Punch. Autorzy postanowili zaoferować użytkownikom zupełnie nowe atrakcje. Cała kampania kooperacyjna będzie przeznaczona dla zespołu składającego się od 2 do 4 graczy. 

Co ważne, omawiany dodatek nie będzie standardowym trybem, w którym kilka osób przechodzi razem kampanię fabularną z podstawowej wersji. Legends zapewni zupełnie nową rozgrywkę, podczas której na samurajów będą czekać unikalne aktywności i wyzwania. Historia z rozszerzenia zostanie oddzielona od wątku głównego bohatera podstawki, Jin'a.
Ghost of Tsushima: Legends zaprezentuje akcję i historię inspirowaną japońską mitologią. Podczas wykonywania zadań przeniesiemy się do zupełnie nowych lokacji, by zmierzyć się z nowym zagrożeniem. Twórcy zapowiadają, że zostanie również powiększona lista dostępnych przeciwników. 

Na początku swojej zabawy w kooperacji, trzeba będzie wybrać jedną z klas postaci: samuraja, łowcę, ronina lub zabójcę (asasyna). Każda z postaci otrzyma unikalne zdolności oraz umiejętności, które przydadzą się całej drużynie. Źródło: YouTube 


Oprócz misji fabularnych, w Legends będzie dostępny również tryb przetrwania polegający na pokonywaniu coraz trudniejszych fal wrogów. Został wprowadzony również system doboru graczy, dzięki czemu do naszej drużyny mogą dołączyć także zupełnie obce osoby. Darmowa aktualizacja zawierająca rozszerzenie ukaże się na PlayStation 4 jesienią tego roku.

Źródło: YouTube, blog.playstation.com