GeForce NOW to usługa abonamentowa, która umożliwia rozgrywkę w posiadane już przez nas gry na różnych platformach, bez potrzeby kupowania jeszcze raz tych samych tytułów. Zabawa odbywa się w chmurze, czyli poprzez obraz i dźwięk jest wysyłany bezpośrednio z niesamowicie wydajnych komputerów Nvidii na ekran naszego komputera, laptopa, sprzętu Nvidia Shield bądź na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS.

W rezultacie niskim kosztem mamy dostęp do swojej biblioteki gier, a każdą produkcję możemy uruchomić na najwyższych nastawach graficznych, nawet jeśli nie posiadamy dobrego sprzętu.

Usługa, jak większość takich projektów, nie miała dobrego startu na rynku. Już na początku działalności ze współpracy zrezygnowało kilka firm. Do tej pory z większych partnerów wyróżnić można było jedynie Steam i Epic Games Store.

Jednak wszystko wskazuje na to, że GeForce NOW znów zyska ogromną popularność i znaczących partnerów. Jednym z nich jest platforma GOG.com — jej przedstawiciele za pośrednictwem serwisu Twitter poinformowali wczoraj, że nawiązano współpracę z firmą. W efekcie produkcje dostępne na tej platformie uzyskają wsparcie dla rozgrywki w chmurze. "Z radością ogłaszamy, że GeForce NOW połączy się z GOG, dając subskrybentom możliwość dostępu do jeszcze większej ilości gier w ich bibliotece. Pierwszymi grami GOG wspieranymi przez GeForce NOW będzie Cyberpunk 2077 oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon stworzone przez naszych przyjaciół z CD Projekt RED. Więcej informacji już wkrótce!"


Aktualnie jeszcze nie znamy więcej szczegółów, jak twierdzą reprezentanci firmy, więcej informacji zostanie udostępnione już wkrótce. Warto odnotować, że wiemy już od lutego tego roku, że Cyberpunk 2077 pojawi się w tej usłudze.

Jednak co istotne, po wykupieniu odpowiedniego planu subskrypcji, podczas rozgrywki będziemy mogli włączyć obsługę pełnego Ray-Tracingu.