Dwa dni temu ruszyły alfa testy do nadchodzącej gry mobilnej od Blizzard Entertainment i ujawniły one nowe informacje o tej produkcji. Testerzy do dyspozycji mają mroczny świat Sanktuarium oraz cztery klasy - barbarzyńcę, łowcę demonów, mnicha i czarownicę. Wraz z rozpoczęciem testów, w internecie pojawiły się filmy z fragmentami rozgrywki z tej gry.
Oprócz tego poznaliśmy wymagania sprzętowe Diablo Immortal. Warto jednak zaznaczyć, że prezentują się tak jedynie na tą chwilę. Po zakończeniu testów możliwe jest, że zostaną one zmniejszone. W tym momencie wyglądają następująco:


Wymagania sprzętowe dla urządzeń z systemem android:

-Procesor: Snapdragon 710 / Hisilicon Kirin 810 lub lepszy

-Karta graficzna: Adreno 616 / ARM Mali-G52 lub lepsza

-Pamięć RAM: 2GB lub więcej

-Wersja: Android OS 5.0 (Lollipop) lub nowszy

Wymagania sprzętowe dla urządzeń z systemem iOS:

-iPhone 8 lub nowszy

-Wersja: iOS 12 lub nowszy


Alfa testy ujawniły również, że w grze pojawi się system Battle Pass, czyli taki, który pozwala graczom dobywać nagrody za postęp w grze. Będzie on dostępny w wersji darmowej oraz płatnej, a na poniższej grafice możecie zobaczyć jak on wygląda:Bezpłatna ścieżka posiada 40 poziomów, które gracze będą mogli zdobyć poprzez regularne granie oraz zdobywanie punktów przepustki bojowej. Te z kolei będzie można zdobyć poprzez robienie zadań sezonowych i kompletowanie aktywności dostępnych w Battle Pass.

Na obecną chwilę data premiery Diablo Immortal jest nieznana. Dowiadujemy się jednak coraz więcej o grze i samej jej rozgrywce, więc można przypuszczać, że przybliżoną datę jej debiutu poznamy już niedługo. Warto dodać, że tytuł będzie całkowicie darmowy do pobrania.