W ostatnim czasie Xbox Game Pass daje Microsoftowi wiele powodów do zadowolenia, dlatego firma niedawno podsumowała trzeci rok funkcjonowania usługi.

Jednak niedawno Microsoft przeprowadził konferencję dla inwestorów i analityków, na której nie omieszkał ujawnić kolejne osiągnięcia Game Passa. Prezes firmy, Satya Nadella ponownie podkreślił, że listopad, w którym debiutowały konsole Xbox Series X i Xbox Series S był najlepszym miesiącem dla tej usługi, która aktualnie liczy już 18 milionów subskrybentów. Z kolei abonament Xbox Live posiada obecnie 100 milionów użytkowników.

Dlatego nie ma w tym nic dziwnego, że w trakcie ostatniego kwartału Microsoft zarobił 5 miliardów dolarów. Prezes docenił także gry od zewnętrznych i wewnętrznych studiów. Sprzedaż tytułów third-party wygenerowała dochód na poziomie 2 miliardów dolarów, a produkcje first-party zarobiły łącznie 1,5 miliarda.

To niewątpliwie dobra wiadomość dla firmy, po tym jak kilka dni temu chęć podniesienia ceny za półroczny i roczny abonament Xbox Live spotkała się z niezadowoleniem klientów i Microsoft szybko wycofał się z tego pomysłu.