Xbox Game Pass, jak pisaliśmy wcześniej, nie generuje Microsoftowi wielu przychodów. Abonament ma być świetną ofertą i dawać wręcz za dużo za swoją cenę, będąc świetnym narzędziem marketingowym. I takim właśnie udaje mu się być. Atrakcyjna biblioteka na PC właśnie poszerzyła się o pięć kolejnych gier.
Najpopularniejszą z nich jest klasyczne Final Fantasy VII, ale inne propozycje wydają się być równie ciekawe. Undermine to przygodówka z elementami RPG. Napakowana poziomami i zapewniająca dużo zabawy przez losowe wybieranie niektórych parametrów by zapewnić zabawę na dłużej. It Lurks Below najlepiej określić jako połączenie Diablo i Terrarii. Gra tworzona przez twórcę pierwszej z wymienionych produkcji. Xenocrisis to wieloosobowe strzelaniny na arenach w stary, 32-bitowym stylu. Ostatnie Trailmakers to sanbox, w którym korzystając z dostępnych części budujemy pojazdy - od jeżdżących po latające. Następnie pokonujemy nimi przeszkody, jest też tryb sieciowy.

Warto wspomnieć również, że kilka gier zniknie z serwisu. Do 14 sierpnia mamy czas by pograć w: Kingdom Come: Deliverance, Space Hulk Tactics, Where The Water Tastes Like Wine i Yoku's Island Expressźródło: pcgamer grafika: steam, segmentnext