Przy pierwszych zapowiedziach konsoli, gracze martwili się o to, że 512 GB może być nie wystarczające dla gier.
Jak podaje serwis Video Game Chronicles słabsza konsola od firmy Microsoft zaoferuje jedynie 364 GB dla użytkownika. Informacja ta pochodzi od użytkownika o pseudonimie spead20, który podzielił się tą informacją na popularnym forum Reddit.

Należy jednak zaznaczyć, że nie jest to oficjalna informacja i na obecną chwilę należy ją traktować jako zwyklą plotkę. 

Premiera nowych konsol od amerykańskiej firmy planowana jest na 12 listopada, wtedy też zapewne wszystkie informacje zostaną potwierdzone. Przypominamy, że Xbox Series S został w naszym kraju wyceniony na 1349 zł, konsola ma oferować rozgrywkę w 2K i nie będzie posiadać czytnika płyt blu-ray.

Warto zaznaczyć, że studio Remedy odpowiedzialne za takie tytuły jak Control czy Alan Wake, oficjalnie nie zgadzało się z decyzją o wypuszczeniu Xbox Series S na rynek twierdząc, że hamuje on rozwój technologii. Gracze również pozostają sceptyczni w stosunku do pierwszych prezentacji rozgrywki jeśli chodzi o nową konsolę Microsoftu. 

Mocniejsza wersja konsoli, czyli Xbox Series X zadebiutuje tego samego dnia i ma być wyposażona w 12 teraflopów mocy i czytnik płyt blu-ray. Ma kosztować 2249 złotych i być najmocniejszą dostępną konsolą na rynku. Obecnie za pośrednictwem serwisu YouTube można obejrzeć zapis rozgrywki z tego sprzętu.