The Medium to najnowsza gra krakowskiego studia Bloober Team, która jako pierwsza gra na wyłączność pokazała możliwości konsoli Xbox Series X|S. Do tej pory jedyną platformą, na której mogliśmy zapoznać się z historią Marianny był PC, a dokładniej rzecz ujmując — Steam.
Natomiast w marcu firma Koch Media ujawniła, że zajmie się wydaniem fizycznej edycji gry. Jednak do tej pory nie było wiadomo czy edycje pudełkową otrzymają tylko posiadacze konsoli Microsoftu czy także pecetowcy. Teraz już wiadomo, co było przyczyną.

Na stronie organizacji ds. klasyfikacji wiekowej, ESRB, pojawiła się właśnie informacja o tym, że The Medium trafi w bliżej nieokreślonej przyszłości na PlayStation 5 i otrzyma kategorię Mature, co oznacza, że w grę będą mogli zagrać tylko dorośli odbiorcy.
Osoby zajmujące się klasyfikacje opublikowały taki opis uzasadniający ich decyzję.

To przygodowy horror, w którym gracze wcielają się w medium badającego opuszczony komunistyczny kurort w Polsce. Gdy gracze eksplorują zniszczone budynki, mogą przenieść się do duchowego, piekielnego wymiaru, aby pomóc w rozwiązywaniu zagadek i interakcji z postaciami. Niektóre interakcje odblokowują sekwencje przedstawiające przypadki przemocy: postać strzelającą do dziewczyny (poza ekranem); postać bijącą i duszącą związanego mężczyznę z perspektywy pierwszej osoby; mężczyznę okładanego przez inną postać. Niektóre obszary przedstawiają duże plamy krwi na ścianach i podłogach; jedna sekwencja przedstawia wannę pełną krwi. W grze słychać słowa "kurwa" i "gówno"

A jeżeli chcecie dowiedzieć się czy The Medium jest warte uwagi to zachęcam was do zapoznania się z recenzją Konrada, która została opublikowana krótko po styczniowej premierze na PC.