Ekipa ze Stormling Studios bardzo chętnie czerpie inspiracje z pomysłów amerykańskiego pisarza H.P. Lovecrafta. Znani są również z tego, że lubią tworzyć klimatyczne gry typu horror. Na swoim koncie mają takie tytuły jak na przykład Darkness Whithin czy Conarium. Dziś, podczas drugiego dnia wydarzenia Gamescom 2020, deweloperzy zapowiedzieli kolejny przerażający tytuł jakim jest thriller o nazwie Transient. Poniżej możecie zobaczyć pierwszą zaprezentowaną zajawkę:Historia będzie toczyła się w cyberpunkowym świecie opartym na twórczości H.P Lovecrafta. Tak twórcy zachęcają graczy do ich nadchodzącej produkcji:


H.P. Lovecraft spotyka Cyberpunk. Zanurz się w nieznanym dystopijnym świecie i mocno trzymaj się swojej świadomości, eksplorując enigmatyczne sieci, w których zmiana jest trwała, ale rzeczywistość jest tylko tymczasowa.


Dokładna data premiery gry Transient nie jest jeszcze znana, ale produkcja ma pojawić się jeszcze w tym roku. Gracze mogą już teraz pobrać darmowe demo, które udostępnione jest na platformie Steam.