Wszyscy miłośnicy twórczości firmy Bethesda Softworks i całej spółki Zenimax zapewne wiedzą, że aktualnie trwa wirtualne wydarzenie QuakeCon. Jest to regularnie odbywająca się prezentacja poświęcona tytułom produkowanym i wydawanym przez te wspomniane podmioty.

Niedawno ujawniono, że twórcy najnowszego Doom Eternal, czyli studio id Software, pracują nad dodatkiem do swojej gry. Podczas wczorajszej konferencji QuakeCon wszyscy mogli zobaczyć zwiastun nowego rozszerzenia. Dziennikarz Geoff Keighley, jeden ze współtwórców wydarzenia gamescom i Summer Game Fest, we wpisie w serwisie Twitter zapowiedział, że dodatek Doom Eternal: The Ancient Gods zostanie w pełni zaprezentowany podczas oficjalnego otwarcia wydarzenia gamescom, czyli 27 sierpnia o godzinie 2:00. Jak wskazuje dopisek Part 1, będzie to dopiero pierwsza z części planowanej zawartości.Fabularnie, The Ancient Gods rozpoczyna się po zakończeniu głównego wątku fabularnego. Przez działania Slayera, zarówno niebo jak i piekło straciło równowagę. Demony najechały i zagroziły osłabionej armii aniołów, więc oczywiście Slayer musiał posprzątać cały ten bałagan.
Warto przypomnieć, że Doom Eternal produkcji id Software zadebiutowało 20 marca 2020 roku na komputerach osobistych oraz PlayStation 4 i Xbox One. Ponadto, wszyscy posiadacze wersji na obecną generację konsol otrzymają darmowe ulepszenie do wydania na PlayStation 5 i Xbox Series X.

Źródło: Bethesda, gamesradar.com