Niedawno pisaliśmy o wielkim sukcesie mobilnej gry Pokemon GO oraz o tym, że rok 2020 jest dla Niantic najlepszym pod względem grywalności od premiery, która odbyła się kilka lat temu. Najwyraźniej twórcy postanowili kuć żelazo póki gorące i właśnie zapowiedzieli wielką aktualizację, która pojawi się już 2 grudnia tego roku.Wraz z aktualizacją zostaną wprowadzone wielkie zmiany. Przede wszystkim maksymalny poziom gracza zostanie zwiększony do 50. Do tej pory progiem był poziom 40. Warto dodać, że Niantic szykuje niespodziankę w postaci medalu oraz specjalnej czapki z podobizną Gyaradosa, dla graczy, którzy do końca tego roku (31 grudnia do godziny 23:59) osiągną level 40. Ciekawe jest również to, że aby zdobyć wyższe poziomy, gracze nie będą musieli zbierać jedynie punktów doświadczenia, ale również wykonywać specjalne dodatkowe zadania.

Oprócz tego zostanie dodany nowy region, jakim jest Kalos, który wprowadzi szóstą generację stworków oraz całkowicie nowy system pór roku, który dopasowany będzie do regionów na Ziemi. Oznacza to, że różne pokemony będą pojawiać się jedynie w poszczególnych porach roku oraz w określonych miejscach na świecie.

Aktualizacja wprowadzi również zmiany w GO Battle League (zmieniony system nagród oraz więcej rang w GBL). Więcej o wszystkich nowościach możecie przeczytać na tej stronie.