Pomimo że Samurai Jack: Battle Through Time zadebiutuje dopiero w następnym tygodniu, to wciąż użytkownicy toczą zażarte dyskusje na jej temat.  Pojawiło się wiele negatywnych opinii, które głoszą, że oprawa graficzna nie jest taka, jakiej oczekiwałoby się od obecnej generacji. Jednak możliwe, że jakość wizualna zejdzie na dalszy plan, gdy gra będzie w stanie zaoferować wspaniałą rozgrywkę i historię, zaskarbiając sobie tym samym sympatię miłośników uniwersum.


Źródło: Steam


Akcja produkcji osadzona jest w różnych czasach i miejscach, a działania gracza zdecydują o powstaniu nowej historii. Co powinno ucieszyć fanów, same wydarzenia w tytule mają miejsce dokładnie po zakończeniu piątego sezonu pierwowzoru. Według zapowiedzi twórców jest to świetne i ostateczne zwieńczenie przygód Samuraja Jacka.
Tym bardziej można odetchnąć, wiedząc, że przy pracach nad grą wziął udział Darrick Bachman, czyli główny scenarzysta serialu animowanego. Ponadto w tej platformówce, głosów postaciom udzielili aktorzy znani z oryginału.

Tymczasem, firma Limited Run Games zajmująca się sprzedażą gier w fizycznej wersji wyda specjalną limitowaną edycję kolekcjonerską, która będzie dostępna już w tym tygodniu. 


Źródło: Twitter


W skład wspomnianego specjalnego wydania wchodzą:

- Gra w fizycznym pudełku przeznaczona na PlayStation 4 lub Nintendo Switch,

- Około 18-centymetrowa statuetka przedstawiająca Samuraja Jacka,

- Dwustronny plakat o wymiarach około 45 × 60 centymetrów,

- Oryginalna ścieżka dźwiękowa,

- Katana Samuraja Jacka wraz ze stojakiem, przeznaczona do otwierania listów,

- Trzy kartki z grafikami koncepcyjnymi.

 Cena za omawiany zestaw to około 480 złotych.

Produkcja zadebiutuje 21 sierpnia 2020 roku. Tytuł będzie dostępny jednocześnie na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz na komputerach osobistych za pośrednictwem platformy Steam. Jeżeli ktoś chciałby grę kupić osobno, to musi liczyć się z wydatkiem 39,99 dolarów, czyli około 154 złotych.

Źródło: Twitternintendo.com