W styczniu firma Capcom ujawniła Resident Evil Re:Verse będące wieloosobową strzelanką, która jest samodzielnym trybem dla Resident Evil: Village. Wczoraj natomiast twórcy podzielili się informacją dotycząca daty otwartych beta testów, wystartują one już niedługo, bo 8 kwietnia 2021 roku. Beta pojawi się na PC oraz konsolach Playstation 4, Playstation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Capcom zapewniło, że będzie możliwość pobrania gry przed wystartowaniem bety, które będzie miało miejsce o godzinie 7:00 czasu polskiego.

W celu wzięcia udziału w testach wystarczy jedynie założyć całkowicie darmowe konto na oficjalnej stronie gry, natomiast same testy potrwają jedynie trzy dni. W beta testach do dyspozycji graczy zostanie oddany tryb deathmatch dla sześciu graczy, w którym każdy bohater ma otrzymać zestaw unikalnych umiejętności oraz statystyk. W momencie, gdy nasza postać zginie, zamieni się w znane z poprzednich części stwory z serii Resident Evil, lecz jeśli uda nam się przeżyć, to naszym zadaniem będzie również pokonanie pozostałych, którzy zostali przemienieni.
Dla przypominenia informujemy, że Resident Evil: Village zadebiutuje już 7 maja bieżącego roku na komputerach osobistych, jak również konsolach obecnej i minionej generacji (Playstation 4 oraz Xbox One)