Sony opublikowało listę gier, które trafią do subskrybentów PlayStation Plus. W lutym gracze otrzymają dostęp do trzech gier: Control Ultimate Edition, Concrete Genie i Destruction AllStars. Wszystkie trzy gry będą dostępne do pobrania od wtorku 2 lutego 2021 r.


 


Control to trzecioosobowa strzelanka od Remedy Entertainment, twórców Alan Wake i Quantum Break. Akcja Control rozgrywa się na międzywymiarowym skrzyżowaniu zwanym The Oldest House, gdzie granice między rzeczywistościami i wszechświatami zacierają się aż do szaleństwa.

Concrete Genie to gra o malowaniu. Wcielasz się w młodego chłopca imieniem Ash, początkującego artysty, który również jest poddawany ciągłemu nękaniu. Kiedy jego oprawcy kradną jego szkicownik i rozrzucają jego prace, Ash wyrusza na poszukiwanie stron zaśmieconych w zaniedbanej części miasta zwanej Denska. Podczas poszukiwań odkrywa magiczną istotę — jednego z tytułowych dżinów — zwaną Luna, która tak się składa, że ​​jest żywą wersją jednego z jego szkiców. Ash dostaje też olbrzymi pędzel, którym może malować świetliste graffiti.

Destruction AllStars pojawi się na PlayStation 5 za pośrednictwem PlayStation Plus. Według Sony Destruction AllStars pierwotnie zaplanowane na premierę systemu (lecz opóźnione do lutego 2021), to „pełne akcji wydarzenie sportowe, w którym kierowcy rywalizują ze sobą w zaciętej rywalizacji”. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Destruction AllStars będzie dostępne przez dwa miesiące w PS Plus.