Jakiś czas temu został ujawniony najnowszy fragment rozgrywki nagany na Xbox Series X oraz Xbox One X, a także udostępniono prezentację oprawy graficznej dostępnej na komputerach wyposażonych w karty graficzne Nvidia GeForce RTX.

Zgodnie z zapowiedziami, teraz CD Projekt RED pokazał, jak produkcja wygląda na konsolach Sony PlayStation 4 Pro oraz PlayStation 5. Standardowo, wszystkich zainteresowanych tematem nadchodzącej gry zapraszamy do naszych materiałów o Cyberpunku 2077, znajdujących się tutaj i tutaj.

Fragment rozgrywki pochodzi ze ścieżki Nomada, jednej z trzech grywalnych historii postaci, które gracze mogą wybrać, tworząc swoją postać. Na nagraniu przedstawiono pustynny obszar Badlands otaczający Night City, a także ulice samej mrocznej metropolii. 
Poniżej załączamy wspomniany materiał wideo. Jednak przed obejrzeniem filmu przypominamy: obecny wygląd gry na PlayStation 5 oraz Xbox Series nie jest ostateczny. Na ten moment Cyberpunk 2077 na konsolach nowej generacji działa za pośrednictwem wstecznej kompatybilności, co oznacza, że nie wykorzystuje pełnego potencjału najnowszego sprzętu od Microsoftu i Sony.
Na nowych konsolach na ten moment uświadczmy jedynie lepszą płynność rozgrywki, ładniejsze oświetlenie czy wyższą rozdzielczość tekstur, ale pełnoprawne wydanie wykorzystujące pełną moc nowych urządzeń pojawi się dopiero w przyszłym roku. Bezpłatną aktualizację, otrzymają wszyscy posiadacze wersji na Xbox One i PlayStation 4.