Niedawno mieliśmy okazję napisać dla was o opublikowanym przez twórców Dirt 5 ostatnio filmie. Po raz pierwszy mogliśmy przyjrzeć się rozgrywce na nadchodzącej konsoli Xbox Series S, czyli najsłabszej konsoli nowej generacji. Tym razem, możemy zobaczyć gameplay z głównych konsol, które już niedługo będą miały swoją premierę.

Film przedstawia wyścig na Cape Town Stadium w Kapsztadzie w RPA. Spójrzcie sami jak miejscówka zainspirowana poprzednimi częściami serii gier Dirt prezentuje się na konsolach nowej generacji:Cape Town Stadium w RPA to idealne miejsce zarówno dla trybu tworzenia tras Playground, jak i klimatycznych, technicznych i po prostu dających radość wyścigów. Wjazd z zewnątrz, poprzez parking, aż na płytę stadionu to wspaniałe przeżycie.

Mówi Robert Karp, Development Director w Dirt 5

Na Cape Town Stadium będzie można grać zarówno w trybie Kariery, Arcade, jak i sieciowej rywalizacji do 12 osób.

Dirt 5 zadebiutuje już 6 listopada tego roku na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz komputery stacjonarne. Cztery dni później, gra będzie miała swoją premierę również na najnowszych konsolach od Microsoft – Xbox Series X oraz Xbox Series S. Dokładna data wydania gry na nową konsole Sony, PlayStation 5 nie jest jeszcze znana.

Gra będzie wspierać zarówno Xbox Smart Delivery, jak i darmową aktualizację na platformach PlayStation, dzięki czemu gracze bez problemu będą mogli przejść na nowe konsole.