W poprzednim miesiącu pisaliśmy o niefortunnej sytuacji pewnej kobiety, która za pomocą portalu Reddit poprosiła internautów o pomoc w odzyskaniu swoich pieniędzy po tym jak jej nastoletni syn uzyskał dostęp do jej konta i w nieco ponad dwa tygodnie wydał 20 tysięcy dolarów na swoich ulubionych streamerów na Twitchu w ramach dotacji. Całość możecie przeczytać klikając w ten link.

Kiedy kobieta zorientowała się, że z jej oszczędności życiowych nie zostało praktycznie nic, od razu zwróciła się o pomoc do swojego banku oraz platformy Twitch. Niestety, usłyszała od banku tylko to, że jedyne co może zrobić to pozwać swojego syna do sądu. Twitch natomiast nie był pomocny wcale i nie odpowiedział jej w ogóle. Zignorowana kobieta przyznała, że była to najbardziej frustrujących rzeczy ze wszystkich w całej tej sprawie.

W rozmowie z Dot Esports, matka przyznała jednak, że ostatecznie udało jej się odzyskać prawie wszystkie pieniądze. Nie dzięki bankowi, nie dzięki Twitchowi, ani nawet nie dzięki samym streamerom. Dało radę dopiero po skontaktowaniu się z firmą Xsolla, której portal Twitch używa do procesowania płatności. Jeden z jej pracowników przekazał, że jej konto zostało zablokowane, by nie dopuścić więcej do podobnej sytuacji, a dodatkowo powiedział, że kobieta uzyskała korekty płatności. W ten sposób prawie 20 tysięcy dolarów wróciło ostatecznie na jej konto bankowe.

Prawie żadna inna firma nie chciała pomóc kobiecie w tej sytuacji. Przyznała, że wysłała listy polecone do zespołu prawnego Amazon, do CEO Twitcha oraz do współzałożyciela tej platformy - Emmetta Sheara. Każdy z tych listów został zignorowany, a najdziwniejsze było to, że kiedy wypełniła formularz pomocy online, konto jej syna na Twitchu zostało zablokowane, przez co matka straciła wszystkie informacje o jego transakcjach. Na szczęście wszystko się jednak dobrze skończyło.


źródło: ithardware