Jeżeli śledzicie branże gamingową bardziej uważnie to pewnie zauważyliście, że zarówno w Polsce, jak i za granicą ma ona swych wyrazistych reprezentantów. Oprócz samych deweloperów, najczęściej znani są dziennikarze, którzy nierzadko przechodzą do świata gamedevu, by pracować nad grami.

W końcu kto nie kojarzy, kim jest np. Tadeusz Zieliński czy Tymon Smektała? Dlatego przypuszczam, że nazwisko Alannah Pearce również nie jest wam obce.
Warto jednak przypomnieć, że jest to 27-letnia dziennikarka, prezenterka, scenarzystka, która przez ostatnie 8 lat pracowała dla takich firm BBC, Funhaus, IGN czy australijskiego oddziału Xbox.

Aktualnie możecie ją kojarzyć z jej własnego kanału Youtube, gdzie m.in. komentuje wydarzenia i zjawiska ze świata gamingu. Aczkolwiek jej głównym zajęciem przez ostatnie dwa i pół roku było tworzenie materiałów na kanały należące do spółki Rooster Teeth, czyli m.in. Funhaus i Inside Gaming. Jednak 29 października za pośrednictwem swojego kanału postanowiła ogłosić zakończenie współpracy z Rooster Teeth. Do tej pory nie podawała przyczyny, dlaczego jej ścieżki z firmą się rozeszły...aż do teraz.

Okazuje się, że otrzymała propozycję pracy jako scenarzystka gry wideo...i to nie byle jakiej. Alannah została członkinią zespołu Sony Santa Monica, który odpowiada za serię God of War, w tym nadchodzącą część o kodowej nazwie God of War Ragnarok.

Oczywiście trzeba zaznaczyć, że scenarzystka nie będzie mogła prezentować, jak wygląda jej typowy dzień pracy, albo zdradzać szczegółów zza kulis produkcji. Aczkolwiek jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak Alanah zapatruje się na współpracę, zachęcam do zapoznania się z jej nowym filmem.