Amazon, amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe z Seattle, założone przez Jeffa Bezosa poinformowało właśnie o planach, które dotyczą obywateli naszego kraju.

Oficjalny polski profil AmazonNewsPL za pośrednictwem konta w serwisie Twitter udostępnił informację o rozpoczęciu prac nad uruchomieniem serwisu, który pozwoli biznesmenom dotrzeć nawet do 300 milionów klientów w Polsce i na świecie.

W rezultacie ma to umożliwić Polakom sprzedaż i kupno produktów w lokalnej walucie. Pogłoski o takim przedsięwzięciu amerykańskiego giganta krążyły po internecie już od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz możemy oficjalnie potwierdzić taką informację. Niewykluczone, że do przyśpieszenia działań Amazonu przyczyniła się sytuacja związana z pandemią. 

Spółka działa w naszym kraju od 2014 roku, ale do tej pory jako Polacy mogliśmy korzystać jedynie z niemieckiej odsłony serwisu Amazon, który oferował przetłumaczony na polski interfejs oraz opcję płacenia w złotówkach (po przewalutowaniu z euro).

Alex Ootes, wiceprezes Amazon zajmujący się rozwojem w Unii Europejskiej wspomina:

"Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok".  

Jak informuje profil korporacji, wszyscy, którzy myślą o sprzedaży w Polsce i globalnie za pośrednictwem Amazona, już od dzisiaj mogą rejestrować się na sell.amazon.plAmazon wstrzymał się jednak z ujawnieniem daty oficjalnego startu portalu, więc na szczegółowe informacje będziemy musieli jeszcze trochę zaczekać.