BlizzCon to organizowana od 2005 r. konferencja, na której firma Blizzard przedstawia swoje najnowsze gry i plany na najbliższą przyszłość. W tym roku impreza miała odbyć się w maju. Wszystkie plany konferencyjne zostały pokrzyżowane przez wybuch pandemii koronawirusa.


Niestety, w tym roku okoliczności nie sprzyjają spotkaniom twarzą w twarz, zwłaszcza w formie imprez masowych, dlatego postanowiliśmy przesłać wam odrobinę ducha BlizzConu w postaci imprezy sieciowej. Wciąż mamy wiele do zrobienia i minie trochę czasu, nim będziemy gotowi do przekazania szczegółowych informacji, ale chcieliśmy dać wam znać, jak możecie wziąć udział we wspólnej zabawie online.


Chociaż szanse na zorganizowanie tradycyjnego wydarzenia są niewielkie, Amerykanie postanowili pójść śladem innych wydawców i stworzyć prezentacje online.

Będzie ona nazywać się BlizzConline i odbędzie się w dniach 19-20 lutego 2021 r. Podczas tego wydarzenia nie zabraknie pokazów cosplayerów. Aby wziąć udział w imprezie, trzeba będzie kupić wirtualne bilety, lecz szczegóły na ich temat zostaną ujawnione dopiero w nadchodzących miesiącach.