Destiny 2 zadebiutowało w 2017 roku i od tego czasu jest regularnie rozwijana przez studio Bungie. Twórcy legendarnej serii Halo, stworzyli intrygującą pierwszoosobową strzelaninę science-fiction z elementami RPG.

Tytuł kontynuuje wątki fabularne z pierwszej części gry, a akcja zaczyna się od upadku ostatniego bastionu ludzkości na Ziemi, która pada pod ofiarą ataku Czerwonego Legionu.
Firma Bungie udostępniła za pośrednictwem usługi Xbox Game Pass dwa rozszerzenia do Destiny 2, nazwane Forsaken oraz Shadowkeep. Warto dodać, że za miesiąc odbędzie się premiera trzeciego dodatku nazwanego Beyond Light. W obu DLC gracze odkryją tajemnice Dreaming City i stawią czoła złu obecnemu na księżycu. 

W rozszerzeniu Beyond Light zostanie zaprezentowana mroczna moc zwana Stasis. Podejmiemy współpracę z tajemniczym Exo, by ujarzmić wspomnianą potęgę.
Destiny 2: Beyond Light jest już dostępne w przedsprzedaży, a datę premiery zaplanowano na 10 listopada 2020 roku. Dzięki opcji Smart Delivery wszystko, co dany użytkownik zgromadził w Destiny 2 będzie dostępne również na Xbox Series X.