W firmie Ubisoft już od dłuższego czasu źle się dzieje. Na jaw wychodzą niesmaczne fakty, przez które ich następstwem były zwolnienia pracowników. Jakiś czas temu, między innymi zwolniony został Serge Hascoet, który oskarżony został o mizoginię, homofobie oraz o molestowanie seksualne współpracowników. Więcej o tej sytuacji pisaliśmy tutaj.

Teraz przyszła najwyraźniej pora na zwolnienie kolejnego pracownika znanej firmy. Ashraf Ismail, były już dyrektor kreatywny najnowszej odsłony serii Assassin's Creed, został pozbawiony pracy po ,,poufnym dochodzeniu", które francuska firma ostatnio przeprowadziła. Poniżej możecie znaleźć treść notki przesłanej do pracowników Ubisotfu:


W wyniku dochodzenia przeprowadzonego przez firmę ustalono, że zatrudnienie Ashrafa w firmie Ubisofcie musiało zostać zakończone. Nie możemy podać żadnych szczegółów dotyczących tegoż poufnego dochodzenia.


Mimo, że żadne szczegóły nie zostały podane, można się domyślać, że zwolnienie pracownika było skutkiem znalezienia obciążających go dowodów. Warto wspomnieć, że Ismail pracował nie tylko nad nadchodzącą grą, ale współtworzył także takie tytuły jak Assassin's Creed IV: Black Flag czy Assassin's Creed: Origins.Co ciekawe pod koniec czerwca tego roku Ashraf zrezygnował z pracy nad Assassin's Creed Valhalla ze względu na problemy osobiste. Były pracownik wspominał wtedy, że zawaliło się życie jego oraz jego bliskich. Od tamtej pory nie pojawił się w miejscu pracy.


źródło: ppe.pl
grafika: youtube, ubisoft