Prawie trzy miesiące temu rozpoczął się obszerny cykl prezentacji związanych z wydarzeniem Summer Game Fest 2020. Jest to pomysł i inicjatywa Geoffa Keighleya, który oprócz pracy jako dziennikarz, zajmuje się również organizacją między innymi The Game Awards. Przez cały ten czas nie zabrakło emocjonujących zapowiedzi i zwiastunów gier na nową oraz obecną generację.

Summer Game Fest 2020 powoli dobiega końca. Jednak zanim to nastąpi, na graczy czeka jeszcze najnowsza konferencja dotycząca Baldur's Gate III oraz wydarzenie dla fanów popularnego uniwersum, DC Fandome. Targi Gamescom będą wielkim, trzydniowym i wirtualnym zwieńczeniem imprezy trwającej od maja. Z całą pewnością, nie zabraknie na nich wywiadów, konferencji i zwiastunów najnowszych tytułów.
Jak zapowiada na swoim koncie w serwisie Twitter główny organizator oraz prowadzący Geoff Keighley, w trakcie otwarcia Gamescom 2020, czyli podczas Opening Night Live w transmisji na żywo zostanie ujawnione ponad 20 gier. Wszystko rozpocznie się 27 sierpnia o godzinie 19:30 czasu polskiego. Będziemy na żywo relacjonować całą ceremonię na naszym koncie w serwisie Twitch — nie zapomnijcie nas odwiedzić. Na ten moment jedynie wiadomo, że podczas transmisji otwierającej, Opening Night Live zostanie zaprezentowane rozszerzenie kampanii fabularnej do gry Doom Eternal. Na oficjalnej stronie wydarzenia Gamescom pojawiła się jednak informacja, że w trakcie całej ceremonii otwierającej 27 sierpnia zostaną ujawnione głównie nowe produkcje.

Źródło: Game Fest 2020, Gamescom, Twitter