Google Maps jest przez firmę udoskonalana od samego początku jej istnienia, a jej początki sięgają już aż 15 lat wstecz. Teraz gigant pracuje nad kolejną dużą aktualizacją najpopularniejszej na świecie aplikacji do nawigacji. Dzięki niej użytkownik będzie mógł jeszcze wygodniej i przyjemniej z korzystać z map.

Głównym celem deweloperów była poprawa wizualna wirtualnych map. Po zmianach, powinniśmy jeszcze lepiej widzieć na jaki teren patrzymy – pustynie, plaże, góry, lodowce, niziny czy lasy będą o wiele lepiej widoczne i bardziej wyeksponowane niż dotychczas.


Widok przed


i po zmianach           


Oprócz tego, mapa ma być jeszcze bardziej szczegółowa, kolorowa oraz bardziej realistyczna. Będzie na niej więcej szczegółów i informacji o mniejszych obiektach. W wielu miejscach mają pojawić się również wysokości terenu, a w terenach zabudowanych dostaniemy dokładniejsze informacje, między innymi o skrzyżowaniach czy różnych obiektach, które do tej pory było trudno znaleźć.


widok przedi po zmianach


Twórcy zapewniają, że użytkownicy będą mogli teraz o wiele szybciej znaleźć interesujące ich miejsca i będą mogli mieć jeszcze mniej obaw do zaufania nawigacji Google. Poinformowali jednak, że zmiany nie wejdą wszędzie w tym samym czasie. Na początku aktualizacja wejdzie do największych miast takich jak San Francisco czy Nowy Jork. Potem dopiero nadejdzie czas na mniejsze miejscowości.

Zmiany mają trafić do 220 krajów, które posiadają dostęp do aplikacji, a pierwsze z nich dostępne będą już w tym tygodniu. Dokładnej daty nie podano, jednak do aktualizacji jest już na pewno bliżej niż dalej.


źródło: theverge.com