Gmail, którego właścicielem jest firma Google, to jeden z najpopularniejszych serwisów oferujących korzystanie z usług poczty elektronicznej. Gigant cały czas rozwija mailową aplikację, a teraz czas na kolejną nowość, a mianowicie dobrze znane wszystkim użytkownikom logo Gmail już niedługo całkowicie się zmieni. 

Firma Google wysłała pewną grafikę do zagranicznego portalu o nazwie 9to5google, zajmującym się przekazywaniem najnowszych wiadomości od wspomnianego giganta oraz od systemu operacyjnego Android. Przedstawia ona charakterystyczną literę ,,M’’, której kształt jest taki sam jak ten, widniejący na symbolu koperty w dotychczasowym logu. Grafice możecie przyjrzeć się poniżej.Dla porównania grafika z obecnym logo Gmail:Jak widać, Google prawdopodobnie planuje uprościć logo, eliminując z niego dobrze znany symbol koperty. Zmiana ta może również wynikać z tego, że sam Gmail nie jest już jedynie aplikacją pocztową. Między innymi, serwis został poszerzony o Google Meet, czyli opcję wideokonferencji z innymi użytkownikami.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to skończony projekt. Grafika ma być jedynie zapowiedzią, a prace nad nowym wyglądem nadal trwają. Na razie nie wiadomo kiedy będziemy mogli zobaczyć ukończone nowe logo Gmail.