Henry Cavil to popularny brytyjski aktor oraz producent filmowy i telewizyjny. W tym momencie znajduje się na planie 2 sezonu Netflixowego Wiedźmina, gdzie wciela się w głownego bohatera – Geralta. Znany jest również z jednej ze swoich najważniejszych ról jaką jest odegranie Supermana z komiksowego uniwersum DC. Ostatnio mieliśmy okazje zobaczyć go w jeszcze jednej produkcji serwisu Netflix, a konkretnie w filmie Enola Holmes, gdzie wcielił się w samego detektywa Sherlocka Holmesa.

W wieku 22 lat, Henry próbował swoich sił w castingu do głównej roli w filmie James Bond. Jak wiadomo, aktor nie dostał roli Agenta 007. Mimo to, w jednym z jego ostatnich wywiadów dla redakcji GQ wyznał, że po tylu latach (Cavil ma w tym momencie 37 lat) nadal byłby zainteresowany tą rolą.

Jeśli Barbara (producentka Bonda Barbara Broccoli) i Mike (koproducent Michael G. Wilson) byliby tym zainteresowani, absolutnie skorzystałbym z okazji. Na tym etapie wszystko jest niewiadomą. Zobaczymy co się stanie. Ale tak, chciałbym zagrać Bonda, to byłoby bardzo, bardzo ekscytujące.

Po internecie krążyły jakiś czas temu plotki, że nowy aktor do roli Bonda został już wybrany w ubiegłym roku. Nie są to jednak potwierdzone informacje, więc może jest jeszcze szansa, że zobaczymy Henryego Cavila jako Agenta 007?