Nie od dziś wiadomo, że Cavil jest wielkim fanem World of Warcraft. Dowodzi tego między innymi fragment tego krótkiego filmu, znajdujący się w minucie 1:30. Aktor przyznaje tam, że kiedy pierwszy raz dostał telefon z propozycją zagrania roli Supermana, nie odebrał, ponieważ w tym czasie grał w WoW’a i był akurat podczas ważnej misji w jednym z lochów.Wracając do tematu, kilka dni temu na Twitterze podczas zwykłej dyskusji o netflixowym serialu Wiedźmin, Christie Golden (autorka książek z uniwersum Warcrafta) odpowiedziała na nowe zdjęcie Cavila z planu filmowego. Wspomniała o bohaterze imieniem Arthas. Jest to Król Lisz znany z gry Warcraft III: Regin of Chaos, a także z kilku dodatków. Komentarzem zainteresował się sam Chris Metzen, czyli dyrektor kreatywny oraz twórca scenariusza wspomnianej przed chwilą gry. Przyznał, że Henry Cavil byłby wymarzonym odtwórcą roli Arthasa.


Chwilę po tym, internet zalały przeróbki zdjęć aktora przedstawiającego go jako Arthasa Menthila.autorka: użytkowniczna Reddit o nazwie Shara184


autor: użytkownik instagrama o nazwie bosslogic


Na reakcję samego aktora również nie trzeba było długo czekać. Jeden z użytkowników zapytał go (pod trzecią pokazaną grafiką na instagramie) jaką ma nazwę w grze World of Warcraft. Jego odpowiedź jeszcze bardziej nakręciła fanów, bo napisał, że jest to nick ,,Arthas007’’.Jak widać, użytkownik prof.thriller odpowiedział mu, jednocześnie żartując z sytuacji, którą opisałam na początku newsa:

Jeśli zrobią reboot tego WoW’a, to zdecydowanie powinni obsadzić cię do tej roli, ale lepiej upewnij się, że tym razem rzeczywiście odbierzesz telefon! A nie, że będziesz grać w jakąś komputerową grę!

Na to Henry oznaczył konto Blizzarda i odpowiedział w ten sposób:Może powinni po prostu napisać do mnie w grze, żeby się upewnić. W końcu Shadowlands niedługo wychodzi.


Aktor znany jest ze swojego poczucia humoru, jednak odkładając żarty na bok, wnioskując po przerobionych grafikach, Henry Cavil wyglądałby naprawdę dobrze w omawianej roli. Co sądzicie?