Dziś o grze, w której wcielamy się w nastoletnią dziewczynę o imieniu Ellie trochę z innej strony. Chyba każdy zna piosenkę, którą śpiewa Ellie, czyli „Through the Valley”. 

Czy wiecie, że piosenka nie została napisana specjalnie dla produkcji The Last of Us Part 2? A w oryginale nie śpiewa jej kobieta?

Historia tej piosenki jest niezwykła. Autorem tekstu i melodii jest Shawn James, amerykański wokalista i gitarzysta. Pewnego dnia dostał wiadomość od Sony PlayStation z informacją, że chcieliby wykorzystać jedną z jego piosenek. Nie powiedzieli w jakim celu, a mimo to Shawn zgodził się na to. Po około dwóch i pół roku, otrzymał wiadomość o tym, aby obejrzeć konferencję Sony Experience. Zapowiadano wtedy kilka nowych gier. Ponad dwie godziny materiału. Jak wielkie było zdziwienia Shawn’a kiedy pojawiła się zapowiedzi do gry The Last of Us Part 2. Ellie siedząca z gitarą w post apokaliptycznym świecie, śpiewająca „Through the valley”. 
Dzisiaj nie ma fana gry, który pod nosem nie nucił „I walk thorugh the valley of the shadow of death[…]” (tłum. red. „Kroczę ciemną aleją śmierci”[…])

Shawn James jest autorem pięciu albumów solowych i pięciu albumów nagranych z zespołem Shawn James and The Shapeshifters. Ostatni „The Dark&The Light” wydany został w 2019 roku. W dobie koronawirusa, na jego kanale na Youtube możecie trafić na koncert na żywo z jego przydomowego studia. Sprawdźcie, bo może właśnie teraz, gra „Throuhg the Valley”.

Źródło Youtube