Bridger Walker to sześciolatek z amerykańskiego stanu Wyoming. Nieco ponad tydzień temu on i jego czteroletnia siostra odwiedzili dom swojego przyjaciela. W trakcie zabawy na dzieci z nie do końca jasnych przyczyn skoczył jeden z mieszkających tam psów. Według relacji, Bridger nie czekając ani chwili stanął między nim a swoją siostrą, przyjmując na siebie cały atak. Pies wgryzł się w jego policzek i dopiero gdy puścił, dwójce młodych udało się uciec w bezpieczne miejsce. Sześciolatek spędził dwie godziny na stole operacyjnym, a do opatrzenia jego twarzy potrzeba było ponad dziewięćdziesięciu szwów. Historia o jego odwadze szybko rozniosła się po internecie.Wyrazy uznania i słowa otuchy spływały z najróżniejszych stron. Jednak z pewnością najważniejsze dla Bridgera były te otrzymane od Chrisa Evansa - filmowego Kapitana Ameryki, którego chłopiec jest wielkim fanem.


”Czytałem twoją historię i widziałem co zrobiłeś. Na pewno przez ostatnie kilka dni słyszałeś to wiele razy, ale pozwól mi być następnym, który ci to powie: jesteś bohaterem. To, co zrobiłeś było tak dzielne, tak bezinteresowne… Twoja siostra to szczęściara, że ma takiego starszego brata jak Ty. Rodzice muszą być z ciebie dumni” - mówił Evans.


Na koniec aktor dodał, że kiedy tylko pozna adres chłopca, wyśle mu autentyczną tarczę Kapitana Ameryki. Jak widać na filmie, to jedyne czego brak mu do dopełnienia kostiumu. Na całe szczęście sytuacja ma swój szczęśliwy koniec.grafika: wallpaperplay