Jak wiadomo, wczoraj Sony świętowało premierę swojej najnowszej konsoli PlayStation 5 w Europie. Można więc sobie wyobrazić jak wiele pracy mają w tym momencie kurierzy, tym bardziej przez panującą pandemię i zamknięte sklepy stacjonarne. Już więc w samym dniu debiutu urządzenia pojawiły się problemy.

Gracze powinni dostać wczoraj swoje zamówione przedpremierowe konsole. W serwisach, takich jak Reddit czy Twitter, zaczęły pojawiać się posty od użytkowników, którzy zamówili swoje pre-ordery z angielskiego Amazonu. Okazuje się, że wielu z nich zamiast PlayStation 5, dostało zupełnie inną zawartość paczki niż się spodziewali. Wśród ,,niespodzianek’’ znalazła się między innymi karma dla kota, masażer do stóp, ryż czy prześcieradło.

Na Twitterze dyskusja rozpoczęła się od posta użytkowniczki o nazwie Bex April May, która zamiast wyczekiwanej konsoli dostała…frytkownicę. Pod udostępnionym filmikiem, zaczęli odzywać się inni użytkownicy z podobnymi problemami. Niektórzy nawet nie dostali żadnej paczki.


Użytkownicy informują, że na początku dało się śledzić paczkę bez problemu, jednak w pewnym momencie znikała ona z radaru. W niektórych przypadkach oczekujący dostali również powiadomienie, iż dostawca nie może zlokalizować ich adresu.Jak na razie nie ma żadnego oficjalnego komunikatu od Amazonu. Nie wiadomo więc co się tak naprawdę stało. Wielu użytkowników uważa, że ktoś po prostu ukradł zawartość paczek. Na wyjaśnienie sytuacji musimy więc jeszcze poczekać.