Skater XL to nowa gra dla miłośników jazdy na deskorolce od Easy Day Studios. Prmiera miała miejsce 28 lipca 2020 r. na PC, PS4 i Xboksie One.
Deweloper gry, Easy Day Studios ogłosił, że już w grudniu konsolowe wydanie zostanie zintegrowane z modami stworzonymi przez oddanych fanów. Współzałożyciel studia, Dain Hedgepth postawnowił skomentować to ogłoszenie:


Skater XL zawsze był napędzany przez swoją pełną pasji społeczność, a kreatywność i umiejętności techniczne oddanej grupy twórców modów po prostu nas zachwyciły. Możliwość wprowadzenia tych modów na wszystkie platformy naraz to ogromny krok naprzód, nie tylko dla Skater XL, ale także dla gier ewoluujących w kierunku bycia otwartymi, kreatywnymi platformami.

Najnowszy zwiastun pokazuje następujące, stworzone przez graczy, mapy:

  • Riverfern - stworzona przez Taitjames z Sydney w Australii, ta mapa to mieszanka prawdziwych miejsc do jazdy na deskorolce, które można znaleźć w krainie kangurów.
  • Quebec Skate Plaza - jej twórcą jest AlexLaskka z Québecu w Kanadzie, ta mapa jest bardzo dokładną repliką dobrze znanego skateparku z tamtych okolic.
  • Applewood Park - stworzona przez ROARTEX89 z Kent w Anglii, to mapa dla jeżdżących każdym stylem z ogromnymi schodami, własnym skateparkiem, półkami hubba, technicznymi ręcznymi klockami i nie tylko.