Martin Wilkes, który jest głównym projektantem studia Deadalic Entertainment udzielił ostatnio wywiadu, w zdradził trochę szczegółów na temat nadchodzącej gry. Jak wiadomo tytuł ma być typową grą skradankową pełną zagadek oraz wymagających zręczności etapów. Co ciekawe gra ma być pozbawiona całkowicie starć oraz walki, uzasadnione jest to nikłą kondycję oraz siłę głównego bohatera. Producenci udostępnili również pierwszy trailer zbudowany na silniku gry.   
Najciekawszym aspektem gry będzie wewnętrzna walka Golluma z Smeagolem (hobbit imieniem Smeagol pod wpływem mocy pierścienia zmienił się w Golluma). Bardzo wielu z nas zapewne czytało Władcę Pierścieni i wie jaki los czeka Golluma na końcu przygody, jednak wybory podejmowane w grze mogą całkowicie zmienić historię znaną z książek. Miłym dodatkiem jest możliwość spotkania postaci znanych z trylogii jednak w naszej przygodzie będą pojawiać się rzadko, ale ich wpływ na naszą postać ma być ogromny. Jeśli chodzi o sam świat gry to dostaniemy zamknięte lokacje jednak pełne alternatywnych dróg.  
Twórcy gry zapowiadają 20 godzin niesamowitej rozgrywki w uniwersum Śródziemia. Premiera przewidziana jest na 2021 rok, a dane będzie nam zagrać na wszystkich platformach.