Facebook już dawno zapowiadał, że będzie chciał połączyć chatem wszystkie swoje aplikacje. Plotki o zbliżającym się wspólnym oknie rozmowy dla Messengera i Instagrama słyszy się w internecie już od miesiąca, jednak dopiero teraz pojawiły się pierwsze ruchy ze strony deweloperów w postaci zmian w aplikacji.

Konkretnie chodzi o to, że pod koniec ubiegłego tygodnia niektórzy użytkownicy Instagrama ze Stanów Zjednoczonych zaczęli informować o zmianach w swoich aplikacjach, mianowicie pojawił się nowy komunikat zwiastujący nadchodzącą opcję:Z grafiki wynika, że w nowej zawartości pojawi się nowy wygląd chatu do prowadzenia konwersacji ze znajomymi, będzie on bardziej kolorowy, a użytkownicy będą mogli reagować na wiadomości dowolnymi emotkami. Rozmowy staną się teraz szybsze i łatwiejsze, dzięki dodanej funkcji, która daje możliwość jednym przesunięciem palca odpisać na konkretną wiadomość. Najważniejszą informacją jest jednak to, że komunikat zapowiada rozmowy z użytkownikami z Facebooka.

Ikona skrótu do wiadomości prywatnych na Instagramie przyjęła u tych użytkowników postać loga Messengera. Nie wiadomo na razie kiedy dokładnie opcja wejdzie w życie, udostępniając tym każdemu użytkownikowi Instagrama rozmowy z kolegami mającymi Facebooka. Wiadomo jednak, że wspólny czat ma również niedługo pojawić się na aplikacji WatsApp.


źródło: theverge.com