Jak podaje Phil Spencer i poinformowano nas w informacji prasowej, Microsoft pragnie zaprosić wszystkich graczy, bez względu na poziom wiedzy i zaawansowania na specjalne wydarzenie dotyczące startu nowej generacji konsol, premiery Xboksów Series S i Series X.

Pokaz odbędzie się 10 listopada br. o godzinie 20:00 czasu polskiego. Transmisję można oglądać na oficjalnych kanałach w serwisie YouTube, Twitch oraz Facebook Gaming.

W ramach świętowania przygotowano panele, w których pojawi się zespół Xboksa, partnerzy i deweloperzy gier. Pojawi się również możliwość zajrzenia za kulisy nowej generacji gier, a także posłuchania historii ich twórców. 
Ponadto, w trakcie całej imprezy odbędą się gameplay’e z autorami produkcji, zobaczymy najciekawsze fragmenty z lokalnych premier, a ogromne zainteresowanie tym wielkim wydarzeniem zostanie wykorzystane także po to, aby zebrać fundusze na szczytne cele.

Phil Spencer, szef marki Xbox w oficjalnym komunikacie wspomina:

Gry łączą nas nawet w najtrudniejszych czasach. W ciągu roku, który jest konsekwentnie rzucanym wyzwaniem, zmieniającym nasze dotychczasowe zwyczaje, gry opowiadały nam nowe historie, wzbogaciły nasze życie i zbliżyły nas do siebie na fizyczne i społeczne odległości. Wasze działania w grach pokazały moc grania i pomysłowe cele, które możemy osiągnąć razem.
Będziemy organizować segmenty „Let's Play” z twórcami, przedstawiać specjalne nowości z całego świata i wykorzystywać potęgę gier do zbierania niezbędnych funduszy na wielkie cele.

Pomyśl o naszym świętowaniu transmisji na żywo jako o towarzyszu Twoich planów dotyczących gier na dany dzień. [...] Wykorzystamy ten moment na zabawę i nie możemy się doczekać, aż dołączysz do nas. 
10 listopada to moment kulminacyjny, sam początek nowej generacji grania. Od razu będziesz mógł doświadczyć wielu jego zalet — takich jak niesamowity wygląd i wrażenia z zabawy przy 120 klatkach na sekundę, krótsze czasy ładowania, bogatsze biblioteki gier, mobilny zasięg gier w chmurze i nowe niezapomniane wrażenia płynące z tego wszystkiego.
Nie mogę się doczekać, aby świętować razem z wami 10 listopada, nie mogę się doczekać, aby doświadczyć tego, co wszyscy stworzymy poprzez zabawę. Do zobaczenia wkrótce na Xbox.