W ostatnią niedziele informowaliśmy o tym, że YouTube postanowił nie tworzyć w tym roku podsumowania, które niezmiennie od 2010 roku pojawiało się w grudniu na oficjalnym kanale serwisu. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

Dużej części użytkowników nie spodobała się ta decyzja. Okazuje się, że nie tylko oni nie zgadzają się z przedstawicielami serwisu i sam MrBeast – popularny youtuber, mający na swoim koncie już 46,4 miliona subskrypcji, postanowił zabrać głos w tej sprawie:


MrBeast powiadomił, że sam stworzy w tym roku wyczekiwany YouTube Rewind. Chwilę potem widocznie przejął się, że nie będzie to taka prosta sprawa i w komentarzach pod swoim własnym postem postanowił poprosić o pomoc innych twórców:


Nie będzie to pierwszy raz kiedy youtuberzy stworzą słynne podsumowanie. Od 2018 roku, YouTube zmienił całkowicie format robionych przez nich podsumowań, a to wyraźnie nie spodobało się widzom (na tyle, że Rewind 2018 stał się najbardziej nie lubianym filmem w całym serwisie). Właśnie wtedy kilku twórców postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć Rewind, który faktycznie spodoba się społeczności. Obydwa filmy zostały opublikowane na kanale jednego z największych youtuberów - PewDiePie.