Cold War - tak będzie nazywać się nowa część popularnej serii gier Call of Duty. Chociaż przecieki co do nazwy pojawiły się już w maju 2020 roku to nie były one niczym poparte. Źródłem wycieku są materiały promocyjne od firmy Doritos, które otrzymał youtuber TheGamingRevolution. Pochwalił się na swoim twitterze zdjęciami przedstawiającymi bonusy do gry, które możemy znaleźć w paczce chipsów.   Źródło Twitter


Activision podczas premiery ostatniego tytułu z serii Call of Duty współpracowało wraz z producentem napoju Mountain Dew oferując podobną promocję tak jak teraz Doritos. W paczkach chipsów możemy spodziewać się bonusów takich jak podwójne doświadczenie do gry multiplayer. Dodatkowo przypatrując się dacie rozpoczęcia promocji określoną na październik 2020 możemy spodziewać się premiery Call of Duty Black Ops: Cold War również w tym okresie.
Nazwa Cold War - jest odniesieniem do Zimnej wojny, która była prowadzona pomiędzy Związkiem Radzieckim, a Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Konflikt rozpoczął się po zakończeniu drugiej wojny światowej, a zakończył wraz z rozpadem bloku wschodniego. Pomimo braku otwartego konfliktu oba mocarstwa toczyły ze sobą wojnę technologiczną, gospodarczą oraz militarną ścigając się cały czas w produkcji oraz rozwoju uzbrojenia. Nie jest to pierwszy raz kiedy Activision sięga do tego okresu w historii. 

Źrodło PcGamer