Polskie studio Bloober Team za pośrednictwem serwisu Twitter ogłosiło, że Observer System Redux, pojawi się na premierę wraz z nowymi konsolami. 
Tytuł to horror psychologiczny, którego akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Grę osadzono w cyberpunkowej przyszłości, a cała produkcja dzieje się w Krakowie roku 2084. Wcielamy się w Daniela Lazarskiego, detektywa, zdolnego hakować umysły podejrzanych. 

Główny bohater otrzymuje list od zaginionego syna, który okazuje się być inżynierem pracującym dla korporacji Chiron. Detektyw postanawia podjąć się śledztwa i odnaleźć zaginionego członka rodziny.
Oryginalne wydanie zadebiutowało na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xbox One w 2017 roku i zdobyło uznanie recenzentów i graczy. Dziś tytuł może pochwalić się wynikiem 80 punktów na 100 w serwisie Metacritic

Poza ulepszoną grafiką twórcy obiecują wsparcie dla rozdzielczości 4K, 60 klatek na sekundę, obsługę Ray Tracingu oraz nowe wątki fabularne. Jak widzimy na udostępnionej przez producenta grafice. Planowana data premiery wersji remaster to 11 listopada 2020 roku. W tytuł zagramy na trzech platformach: PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S