Platforma Netflx co jakiś czas dodaje różne udogodnienia do swoich aplikacji. Tym razem pojawiła się informacja, że zostanie wprowadzona opcja zmiany tempa filmów na platformie. Użytkownicy będą mogli je przyspieszać lub spowalniać. Opcja nie będzie działać pomiędzy sesjami, więc za każdym razem trzeba będzie ręcznie ustawiać konkretne, interesujące nas konfigurację.

Pomimo, że ta zmiana może wydawać się niepotrzebna, to jednak kiedy spojrzymy na przykładzie YouTube, który od dawna ma omawiany wariant, możemy zauważyć, że ludzie naprawdę tego używają. Spowolnienie może przydać się, kiedy widz chce dokładnie spojrzeć na coś w filmie, przyjrzeć się sytuacji lub konkretnej rzeczy na ekranie. Natomiast przyspieszenie może przydać się osobom, które wolą pomijać nic nie wnoszące do fabuły serialu czy filmu wątki i szybko przez nie przejść, żeby tylko dotrzeć do interesujących go momentów. Tych drugich ludzi jest może o wiele mniej, ale nadal są, a platforma na pewno chce dogodzić każdego rodzaju widzowi.

Przyspieszenie i spowolnienie odtwarzania wideo będzie w zakresie od 0,5 do 1,5 podstawowej szybkości wyświetlania filmu czy serialu. Opcja ma wejść w życie za kilka tygodni, ale na razie pojawi się ona tylko na systemie Android. Wkrótce deweloperzy zajmą się wprowadzeniem funkcji również na inne platformy. za kilka tygodni, ale na razie pojawi się ona tylko na systemie Android. Wkrótce deweloperzy zajmą się wprowadzeniem funkcji również na inne platformy.


źródło: komputerswiat.pl