Dwa miesiące temu informowaliśmy, że japoński park rozrywki w Osace będzie miał swoje otwarcie na wiosnę 2021 roku. Teraz poznaliśmy dokładną datę, która zaplanowana jest już na 4 lutego nadchodzącego roku. Dzień ten wyjawił nam nowy film na kanale Universal Studios Japan, na którego terenie położony jest park.Jak widać, miejsce jest już praktycznie gotowe na przyjęcie pierwszych gości. Główną tematyką parku Nintendo jest popularna i lubiana seria gier Mario. Jak już wspominaliśmy, na miejscu znajdować się będzie sklep z gadżetami oraz kawiarnia, w której będzie można zamówić między innymi naleśniki w kształcie czapek znanego hydraulika oraz jego brata Luigiego.

Z nowego filmu dowiedzieliśmy się, że w nowym parku rozrywki znajdować się będzie tor Mario Kart, który wspierany będzie przez wirtualną rzeczywistość. Goście przed wejściem do pojazdów dostawać będą specjalne gogle AR. Oprócz tego atrakcją będzie również zamek Bowsera.

W ramach promocji, twórcy parku zaprosili już pierwszych szczęśliwców, którzy odwiedzili park i oczywiście udokumentowali ich pobyt na filmach. Poniżej możecie zobaczyć jeden z nich. Przedstawicielka zagranicznego serwisu Bloomberg, przedstawia na nim jak wspomniany tor Mario Kart będzie działał.Jak widać, uczestnicy będą zasiadali do czteroosobowych pojazdów poruszających się po dwóch osobnych torach, na których będą się ze sobą ścigać. Co ciekawe, twórcy pracowali nad tym od 6 lat. Warto również dodać, że park w przyszłości będzie rozbudowany o kolejne miejsca przedstawiające inne produkcje Nintendo. Obecnie trwają prace nad krainą o tematyce serii gier Donkey Kong.