Nowe konsole z rodziny Xbox zadebiutowały i wszyscy zainteresowani mogą już ogrywać takie tytuły jak Assasin's Creed Valhalla, Watch Dogs: Legion czy Yakuza: Like A Dragon. Wszystkie z wymienionych pozycji są dostępne do ogrania na nowych platformach.



Chociaż na premierę posiadacze Xboksa Series X lub Series S mogą zagrać w 30 różnych tytułów, są to produkcje, które w żadnym wypadku nie są ekskluzywne, bo ukazały się także na innych platformach, w tym na Xboksach One.

Dlatego mimo początkowego zachwytu dotyczącego ulepszonej optymalizacji danego tytułu, fani mogą czuć się rozczarowani, że nie otrzymali ani jednej produkcji, która pokazywałaby pełnie możliwości nowej konsoli Microsoftu. Szef działu gier w Microsofcie, Phil Spencer postanowił jednak zabrać głos i w wywiadzie dla Shacknews wyraził swoje stanowisko.


Zdaje sobie sprawę z tego, że jest presja, aby porównywać zestawy startowe PlayStation 5 i Xboksa. Obie firmy jednak wyprzedały swoje urządzenia i nie sądzę, aby początkowy line-up miał wpływ na coś więcej niż punkty w recenzjach.


Phil Spencer podkreślił również, że pierwsze tygodnie nie są aż tak ważne. Istotniejsze jest wsparcie Xboksa w pierwszym roku działalności, a wówczas do sprzedaży mają trafić takie tytuły jak Halo Infinite czy The Medium, które są przygotowywane z myślą o nowych konsolach.


Okres świąteczny w 2021 r. to czas, kiedy będzie można robić takie porównania, ponieważ jeżeli nic złego się nie stanie to właśnie wtedy powinna mieć miejsce zwiększona podaż obu konsol i w przyszłym roku raczej nastąpi ograniczenie popytu niż podaży.