Już od prawie dwóch tygodni trwa wielki konflikt pomiędzy twórcami Fortnite, a przedsiębiorstwem Apple. Wszystko zaczęło się od tego, że firma usunęła ze swojego sklepu w systemie operacyjnym iOS popularny battle royal. Bezpośrednią przyczyną miało być złamanie przez Epic Games regulaminu, wprowadzając do gry nową opcję płatności – bezpośrednią, gdzie pieniądze idą prosto do deweloperów gry, bez pobierania prowizji. Niedługo potem Google postąpił tak samo i ze sklepu na system Android, Fortnite również zniknął. Po więcej informacji o tym jak rozpoczął się konflikt, zapraszamy pod ten link.

Wojna nabiera tempa, bo kilka dni temu Apple postanowił odciąć Epic Games od niezbędnych narzędzi, przez co deweloperzy nie będą mieć dostępu do aktualizacji oraz zmian gry. Decyzja spowoduje najprawdopodobniej to, że ostatecznie Fortnite nie będzie w ogóle grywalny na urządzeniach od Apple.

Wczoraj szef Xboxa – Phil Spencer opublikował w serwisie Twitter post, z którego dowiadujemy się, że chce pomóc firmie Epic Games. Microsoft złożył wniosek w sądzie, który popiera prośbę deweloperów gry o zachowanie dostępu do narzędzi od Apple i możliwość pracy na silniku, na którym działa Fortnite, czyli Unreal Engine. W ogłoszeniu, załączył również plik do wglądu.

Zapewnienie tego, że Epic Games ma dostęp do najnowszej technologii Apple jest właściwą rzeczą zarówno dla twórców gier, jak i samych graczy.