Tak jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, na wydarzeniu zostały zaprezentowane najnowsze produkty oraz usługi. Fani z całego świata oglądali internetowy RazerCon, aby zobaczyć na żywo wystąpienie CEO Razera, Min-Liang Tana. Ta wirtualna prezentacja odbyła się na tle kultowej panoramy Singapuru, a wszystko to uzyskane zostało dzięki specjalnej immersyjnej technologii rzeczywistości mieszanej.Na wydarzeniu swoje najnowsze projekty zaprezentowali Brenda i John Romero, oraz Haz Dullul. Nie zabrakło również popularnych gamingowych osobistości takich jak CloakZy, CourageJD, PaladinAmber i wielu innych.

Pod koniec odbył się zaplanowany koncert światowej klasy artystów klubowych i zespołu heavy metalowego Sabaton oraz Hermana Li z DragonForce. Muzyka z koncertu zsynchronizowała się ze sprzętami Razera obsługującymi oprogramowanie Razer Chroma. Dzięki temu, użytkownicy doświadczyli pokazu kolorów ,,tańczących’’ w rytm muzyki popularnych wykonawców. Nagranie z koncertu znajdziecie pod tym linkiem. (12 godzina).

Na RazerCon nie zabrakło również pokazania nowych produktów dla graczy.

Krzesło Gamingowe Razer Iskur – zaprojektowane z myślą o komforcie i zdrowiu użytkownika. Posiada ono specjalne oparcie dla odcinka lędźwiowego stworzonego z wysokiej gęstości piankowego wypełnienia, stylowej wielowarstwowej sztucznej skórze i innym. Oferuje on aż 26 stopni dopasowania, podłokietniki regulowane w czterech wymiarach i poduszkę pod kark z pianki memory foam dla podparcia górnego odcinka kręgosłupa. Logo Razera, znajduje się na zagłówku, a motto „For Gamers. By Gamers” zostało wyszyte na siedzisku.
Obudowa komputera gamingowego Razer Tomahawk – zawierać ona będzie panele boczne z hartowanego szkła, by jak najlepiej prezentować wnętrze. Wykończona jest ona metalową, czarną, matową ramką i czarnym panelem przednim zaakcentowanym świecącym logo Razera. Pod spodem znajdziemy oświetlenie Razer Chroma RGB, którym możemy dowolnie sterować za pomocą oprogramowania. Posiada ona bardzo dobre chłodzenie (radiatory do 360mm z przodu i do dwóch 140mm wiatraków u góry). Będzie dostępna w dwóch wariantach wielkościowych - Tomahawk ATX standardowa, średnich rozmiarów oraz Tomahawk Mini-ITX, mniejsza obudowa.Razer Blade Stealth 13 (wersja z końca 2020) – to nowa wersja znanego już laptopa. Jest zdecydowanie szybsza i bardziej wydajna. Powraca z najnowszym procesorem Intel Core i7-1165G7, dotykowym wyświetlaczem Full HD OLED oraz systemem THX Spatial Audio i technologią Intel Turbo Boost, dzięki której wydajność osiąga aż do 4,7 GHz. Dodatkowo znajdziemy w nim kartę NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti. Tu także oferowane będą dwie wersje jedna - z ekranem dotykowym Full HD OLED będzie najlepsza dla twórców, a dla graczy najlepszym wyborem będzie wersja z ekranem Full HD 120Hz. 
Razer Seiren Mini – minimalistyczny mikrofon studyjny USB. To najmniejszy mikrofon tej firmy. Zaoferuje on profesjonalną jakość dźwięku i różnorodności kolorów, takich jak Razer Black, Quartz Pink i Mercury White. Jego system rejestrowania dźwięku pozwoli na redukcje niechcianych dźwięków, co w parze z 14-milimetrowym przetwornikiem gwarantuje czysty i dokładny dźwięk. Mikrofon posiada również antywstrząsową podstawkę i szeroki stojak dla utrzymania stabilnej pozycji. Urządzenie waży mniej niż funt i 6.42 cale wysokości.
Razer Kraken BT Kitty Edition – to nowa wersja bardzo popularnych wśród graczy słuchawek. Wersja ta nie posiada kabli i łączy się za pomocą Bluetooth 5.0. Zawiera też 40mm przetworniki, podświetlenie Razer Chroma RGB i baterię, która może działać aż do 50 godzin. Słuchawki mają również wbudowany mikrofon, który blokuje dźwięki z otoczenia i przekazuje czysty dźwięk. Charakterystyczne kocie uszka dopełnione są oświetleniem Razer Chroma RGB, które reaguje na aplikacje i powiadomienia i może być dostosowywane dzięki specjalnej aplikacji.
Na wydarzeniu dowiedzieliśmy się również o nowych partnerach firmy Razer do wzrastającego programu Razer Chroma Connect: WD Black, Seagate Gaming, Yeelight, oraz Twinkly. Program Razer Chroma Connect wspiera w tym momencie ponad 50 partnerów sprzętowych.
Razer poinformował również o powstającej pierwszej płycie głównej Razer Edition tworzonej we współpracy z ASRock. To zaprojektowana przez Razera wersja ASRock B550 Taichi. Oferuje ona natywne wsparcie dla oświetlenia Chroma RGB i kompatybilność z tysiącem innych komponentów ARGB.
Na koniec wydarzenia, Razer ogłosił oficjalną maskotkę gamingową, którą został Sneki Snek. Dostępny jest on do kupienia w formie pluszaka. Fanom szybko przypadł do gustu projekt jednego z pracowników firmy, a teraz każdy może mieć go na własność. Przy okazji, Razer ogłosił współpracę z Conservation International, światową organizacją ekologiczną, której celem jest nakłanianie społeczności do dbania o naturę. Każdy sprzedany pluszak Sneki Sneka gwarantuje wkład w działalność Conservation International, w celu ocalenia 10 drzew w miejscach, w których działa organizacja.
Jeśli RazerCon was ominął, możecie już teraz zajrzeć do pełnej relacji z tego wydarzenia: