Jeff Grubb z serwisu VentureBeat dzisiaj poinformował, że już wkrótce może się to odbyć. Dziennikarz udostępnił w serwisie Twitter najnowszą wersję swojego harmonogramu imprez, który uwzględnia następny epizod wydarzenia State of Play. Powinny zostać na nim zaprezentowane kolejne produkcje zmierzające na PlayStation 5. Według Jeffa sierpniowa konferencja miałaby odbyć się już za niedługo, bo na początku następnego miesiąca.

Warto przypomnieć, że w przyszłości dziennikarz udostępnił kilka trafnych pogłosek, takich jak data branżowej imprezy The Future of Gaming, na której zaprezentowano wygląd konsoli PlayStation 5. Poniżej prezentujemy omawiany harmonogram. Widać na nim, że Grubb umieścił prezentację dokładnie pomiędzy 5 a 11 sierpnia.Zapytany przez jednego z użytkowników serwisu Twitter, czy takie umiejscowienie w kalendarzu wydarzenia State of Play jest bardzo znaczące, dziennikarz odpowiedział, że: „troszkę tak, ale nadal nie jestem pewny, więc nie podałem daty”. Twierdzi on, że prezentacja Sony może odbyć się za tydzień, dwa lub równie dobrze jeszcze wcześniej, niż pierwotnie zakładał.  

Należy pamiętać, że są to jedynie nieoficjalne informacje i należy do nich podejść z odpowiednim dystansem. Jednak, jeżeli okazałyby się prawdziwe, to można liczyć, że japoński gigant już wkrótce zaprosi graczy na konferencje.

Źródło: Twitter, Sony