Kilka tygodni temu Sony ogłosiło, że zamierza zamknąć sklep PlayStation Store dla konsol PlayStation 3, PlayStation Vita oraz PlayStation Portable. Chociaż gracze nie utracą dostępu do zakupionych przez siebie gier, wyraźnie nie byli zadowoleni z podjętej przez firmę decyzję.

Najwyraźniej głos społeczności dotarł do firmy, ponieważ Sony opublikowało na swym blogu komunikat, że PlayStation Store dla PS3 i PS Vita nie zostanie zamknięty i gracze wciąż będą mogli dokonywać cyfrowych zakupów.

Niedawno poinformowaliśmy graczy, że PlayStation Store dla urządzeń PS3 i PS Vita ma zostać zamknięty tego lata. Po głębszym zastanowieniu jest jednak jasne, że podjęliśmy złą decyzję. Dlatego dziś z radością mogę powiedzieć, że PlayStation Store będzie nadal działać dla urządzeń PS3 i PS Vita. Funkcje sklepu zostanie wycofana z PSP od 2 lipca 2021 roku, zgodnie z planem.


Chociaż szef PlayStation, Jim Ryan otwarcie przyznaje się do błędu, szczęśliwego zakończenia nie doczeka się konsola PlayStation Portable i z dniem 2 lipca nie będzie już można kupić na nią gier.

Kiedy początkowo podjęliśmy decyzję o zakończeniu wsparcia zakupów dla PS3 i PS Vita, było to spowodowane wieloma czynnikami, w tym wyzwaniami związanymi z obsługą sklepu na starszych urządzeniach oraz chęcią skupienia większej ilości naszych zasobów na nowszych sprzętach, na których gra większość naszych graczy. Widzimy teraz, że wielu z Was jest bardzo zainteresowanych możliwością kontynuowania zakupów klasycznych gier na PS3 i PS Vita w przyszłości, więc cieszę się, że udało nam się znaleźć rozwiązanie pozwalające na kontynuowanie działalności. Cieszę się, że możemy zachować tę część naszej historii przy życiu, aby gracze mogli się nią cieszyć, podczas gdy my nadal będziemy tworzyć nowe, przełomowe produkcje na PS4, PS5 i następną generację VR